chat_bubbles

Načo je dobrá
Overená nehnuteľnosť?

Overená Nehnuteľnosť Vám urýchli celkový proces kúpy alebo predaja nehnuteľnosti, ktorý pri kompletných podkladoch môže byť zrealizovaný už do 24 hodín. Kompletizácia a overenie všetkých dokladov v prípade žiadosti o hypotekárny úver urýchli proces o 100 %. Kontrolou a prípravou všetkých podkladov predídete prípadným komplikáciám. Navyše pri kúpe nehnuteľnosti budete preukázaním reálnych nákladov na danú nehnuteľnosť presne vedieť čo kupujete.

Ako sa zrýchli
proces
kúpy/predaja?

Pripravením všetkých dokumentov potrebných na kúpu/predaj predídete zbytočným čakacím lehotám, ktoré sú spojené s dokladovaním chýbajúceho dokumentu.

Čo je to právny
stav vs. skutkový?

Nie vždy to, čo je na liste vlastníctva, zodpovedá tomu, čo je v skutočnosti. Napríklad, keď kupujete dom a v evidencii katastra nebude vedená napr. presklená a zastrešená zimná záhrada. Tým pádom pri žiadaní hypotekárneho úveru sa proces predĺži, pretože právny stav nezodpovedá skutkovému stavu.

Čo ak je v liste
vlastníctva nezrovnalosť?

Nezrovnalosti Vám dokážu natiahnuť priebeh kúpy a predaja až o 90 dní.

Prečo nedostanem HÚ
na neskolaudovanú
nehnuteľnosť?

Energetický certifikát je doklad o kvalitatívnych energetických vlastnostiach budovy, ktorý určuje, do akej miery je dom energeticky hospodárny. Zákonná povinnosť vlastniť energetický certifikát sa týka majiteľov novostavieb, nehnuteľností určených na predaj alebo prenájom a významne obnovených budov, na ktorých zásah do obalovej konštrukcie (najmä zateplením a výmenou pôvodných okien či dverí) presiahol 25 % jej plochy.

Chcete si overiť svoju nehnuteľnosť?

Vyplňte svoje údaje a my vás budeme kontaktovať.